Kamna od spolehlivého a prověřeného Kamnářství Kolín

Kamna rozjasní vaše nevšední dny

Kamna se stala módním hitem v Kolíně a není se čemu divit. Kamna dokáží navodit příjemné chvíle u obyčejného posezení s přáteli, rodinou nebo i jednotlivému jedinci. Jedinečná vůně dřeva a ohně, k tomu podmanivý zvuk praskání dřeva, to láká nejednoho z nás. Kamna jsou mnohostranně použitelná a proto plní nejen estetickou funkci, ale i užitnou. Dobře zvolenými kamny se dá dobře vytopit nejen kolínský byt, ale i rodinné domy, restaurace, skleníky, dílny a podobně.

Kamna mohou být hlavním zdrojem vytápění a ohřevu vody, nebo pouze druhotným vytápěním. Vše záleží na vašich možnostech a představách. Firma Kamnářství Kolín ze Středočeského kraje vám představuje jednu z možností kamen a to teplovzdušná kamna, která mají velké uplatnění při druhotném vytápění.

Jak vypadají teplovzdušná kamna

Teplovzdušná kamna jsou oblíbenou variantou při druhotném vytápění v Kolíně, při správné volbě typu a výkonnosti si zaručíte vysoký a rychlý účinek. Tyto kamna se dají napojit na vzduchotechniku a díky této možnosti vytopíte i patrový rodinný dům. Bez napojení na vzduchotechniku vytopíte samotným zdrojem dvě místnosti. Další výhodou je i ohřev vody. Teplovzdušná kamna se většinou pořizují s výměníkem a ventilátorem. Díky těmto možnostem je vyhřívaní kolínského objektu jednodušší, účinnější a rychlejší oproti jiným druhům kamen.

Kamnářství z Kolína

Kamnáři z kolínského kamnářství vám pomohou se správným výběrem druhu kamen a výkonnosti. Při správném výběru výkonnosti kamen můžete ušetřit na konci topné sezóny. Kamna se dokonale hodí na vytápění malých i velkých prostorů jako jsou dílny, skleníky, restaurace, chalupy, rodinné domy atd.

Složení teplovzdušných kamen

Výměník teplovzdušných kamen se skládá z:

 • komory
 • spodních průduchů
 • vrchních průduchů
 • ventilátoru
 • Princip fungování je celkově jednoduchý, spodní průduchy nasávají studený vzduch z místností, který se ukládá v komoře, tam se přidá teplý vzduch z topeniště kde se promíchají a z vrchních průduchů se zase vypouští do místnosti. Díky ventilátoru se teplý vzduch rychleji promísí se studeným a rychle vytopí celou místnost. Napojením na teplovzdušné rozvody s ventilátory vytopíte více místnosti.

  Teplovzdušná kamna se většinou kvůli estetické stránce spojují s krbovými kamny. Krbová kamna jsou nejrozšířenější variantou díky velkým možnostem variant designu a může je použít každý kdo má možnost připojení na komín.

  Teplovzdušná kamna pro vaše vytápění

  Při vytápění teplovzdušnými kamny je třeba dobře vybírat topivo. Do těchto kamen se výhradně používá kvalitní dřevo bez smůly, větviček s listím a samozřejmě suché. Nekvalitní dřevo může zanést celá kamna i příslušenství a samozřejmě ani nemá takovou účinnost, jakou by jste očekávali. Pro zjednodušení práce s topením jsou vkládací dvířka u kamen dostatečně velká a prostorná, že bez problému do topeniště vložíte celé poleno bez úprav. Všechna kamna se vyrábí se zadním nebo vrchním vývodem splodin a na vás je si zvolit nejlepší možnou variantu pro vás.

  Kamnářství Kolín ze středních Čech

  Středočeské Kamnářství Kolín své služby odvádí kvalitně, poctivě, rychle a za přijatelnou cenu pro obě strany. Kamnáři nedoporučují pouštět se do výstavby kamen sami, ne proto že by přišli o práci, ale kvůli složitosti práce a hlavně kvůli všem normám, které musí být splněny. Stavba kamen, ač se to nezdá, je dost složitá a kamnáři musí projít veškerým školením a musí umět veškeré vyhlášky.

  Kamnářství Kolín provádí veškeré práce spojené s kamny v Kolíně jako je projekt, realizace projektu, veškeré kominické práce, vyřizování stavebního povolení, zkouška kamen a příslušenství atd. Kamnářství Kolín jsou spolehlivou kolínskou firmou, která odvádí práci bez zbytečných prodlev, v Kolíně a okolí.

  Leave a Reply

  You must be logged in to post a comment.