Sekačky na trávu – druhy

Sekačky na trávu

Snad nikomu se nelíbí, když musí strávit mnoho hodin týdně pracemi na zahradě místo koupání se v bazénu nebo výletů po okolí. Vyberte si některou ze široké nabídky kvalitních sekaček – sekačky na trávu, které nabízí společnost Kobras a věnujte se tomu, co vás baví!
Existuje mnoho druhů sekaček, dva základní jsou rotační sekačky na trávu a bubnové sekačky na trávu. Alternativami jsou vřetenové a strunové sekačky.
Při výběru sekačky si musíme nejprve promyslet, do jakého terénu sekačku pořizujeme. Záleží jak na velikosti plochy, tak na sklonu a rovnosti terénu, výšce trávy a dostupnosti míst.

Klasické versus ekologické sekačky

Na menší zahradu s rovným terénem můžete vybrat klasickou rotační sekačku na benzinový pohon nebo elektřinu. Pokud hledáte spíše ekologické řešení, pak sáhněte po vřetenové sekačce.
Tento typ sekaček na trávu je neobvyklý svým pohonem. Vřetenovou sekačku totiž poháníte vy vlastní sílou, která roztočí vřeteno, a už sečete. Vřetenová sekačka na trávu je oblíbená také kvůli velice nízké pořizovací ceně.

Robotické sekačky – posekaná tráva bez námahy

Pro ty, kdo nechtějí vzácné víkendy bez práce trávit právě sekáním trávy, tu jsou robotické sekačky na trávu. Velkou výhodou robotických sekaček je to, že šetrně a rovně posekají i nerovný terén. Údajně vřetenová sekačka na trávu oproti rotačním sekačkám netřepí stébla. Navíc jsou vřetenové sekačky na trávu určené k obsluze větších terénů (až přes 5000 m²). Posečou i vlhkou trávu a na jedno nabití pracují i 60 minut.
Bubnové sekačky na trávu do náročných terénů i pro zemědělce
Bubnové sekačky jsou jediným typem sekaček, který si poradí i s trávou, jejíž výška přesáhla 1 metr. Pro velké pozemky nebo sekání neudržovaných prostorů je ideální volbou. Bez větších problémů s ní posečete i svah nebo nerovný terén. K úpravě trávy v blízkosti chodníků a zdí nepotřebujete strunovou sekačku, protože bubnová sekačka neselže ani zde.
Vysokou trávu navíc během sekání „složí“ na hromádky, které vy nemusíte dále shrabávat. Taková tráva jde dále použít jako krmivo pro zvířata nebo na sušení.

Strunová sekačka na trávu

Na vysekání trávy u chodníků a domů, s níž si obyčejná sekačka neporadila, je vhodná strunová sekačka. Strunová sekačka na trávu se dostane i do hůře dostupných míst a opět má nízkou pořizovací cenu. Je vhodným doplňkem rotační nebo vřetenové sekačky na trávu.
Při výběru sekačky s motorem se řiďte tím, že čím výkonnější motor, tím více odvedené práce za méně peněz. V případě jakýchkoliv dotazů a nejasností požádejte o radu školené prodejce společnosti Kobras.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.