Zahradní pergoly a altány

Zahradní pergoly a altány jako součást zahrad

Zahradní pergoly a altány se stále více stávají zcela běžnou součástí mnoha zahrad a venkovních prostor. To není nikterak překvapující, jelikož zahradní altány a pergoly svým uživatelům poskytují příjemný prostor k odpočinku, stín, pohodlné posezení a prostor pro setkání s přáteli a možnost využití například při grilování. Nemusíte je navíc využívat jen ke klasickým účelům, jako jsou právě ty výše zmíněné. Uzavíratelné zahradní altány a pergoly lze využívat k uskladnění zahradnického náčiní, zimního vybavení a dalších věcí, které používáte na zahradě.

Zahradní pergoly a altány – podoba

Zahradní pergoly a altány představují dřevěné venkovní stavby, které stojí jednak zcela samostatně, nebo přiléhají k dalším budovám. Druhým případem jsou pergoly, které jsou vhodné na dlážděné terasy u domů, přičemž vytváří přirozený přechod mezi domem a venkovním prostředím. Pergoly dlouho vydrží díky kvalitě dřeva, které je na ně použit a mohou se stát i podpěrami pro popínavé rostliny jako je například břečťan, který zajímavě doplní venkovní fasádu domu.

Zahradní altány pak představují nejčastěji zcela samostatně stojící malé zahradní domky nebo skutečně pouze altány, tedy stavby podpírané čtyřmi či více podpůrnými sloupy, které nesou střechu. Tyto altány na zahradu musí nutně být přichyceny k zemi kotvícími patkami, aby byla stavba skutečně odolná a odolala i nepřiznivým větrnostním podmínkám. Zahradní altány mohou být jen dřevěné nebo je dřevo doplněné o použité sklo. Tyto prosklené altány bývají nejčastěji uzavíratelné a také uzamykatelné, proto se skvěle hodí právě pro uskladnění momentálně nepotřebných věcí, v létě například lyžařské vybavení, sáněk a také zahradnického a pracovního náčiní.

Zahradní pergoly a altány do každé zahrady

Zahradní pergoly a altány se hodí prakticky do jakéhokoliv prostoru. Ať už se jedná o vaší soukromou zahradu, veřejné parky nebo o zařízení jako jsou třeba dětské školky a školy. Děti altány jistě využijí ke hrám a při příležitostech různých slavností, v parku je lidé využijí k odpočinku při procházkách a k setkávání. Zahradní altán využijete také k odpočinku na zahradě, k relaxaci v horkém letním počasí, k letním obědům a večeřím a také k oslavám. Altány navíc můžete využít i jako přístřešky pro motocykly, ty větší dokonce jako garáže.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.