Zahradní technika – štípače

Zahradní technika – štípače

Ať už bydlíte v rodinném domku, nebo jezdíte ve volných dnech na chatu, chalupu, může se Vám hodit ryze praktický pomocník štípač dřeva. Dřevo, které nařežete řetězovou, či stolovou pilou, je následně třeba ještě rozštípat, abyste ho mohli použít pro vytápění, nebo krb. Práce se sekerou Vám může jít od ruky a můžete tak využít štípače dřeva. Proč se však zbytečně vysilovat, zvyšovat pravděpodobnost úrazu, kdyby se Vám sekera smekla, a Vy pak byli na dlouhé dny, či dokonce týdny mimo provoz? Pokud jste doposud měli štípání dřeva jako relaxaci, pak se jí díky štípače nemusí vzdávat. Pouze se pro Vás tento způsob aktivní relaxace stane komfortnější, rychlejší, a především bezpečnější.

Princip fungování štípače dřeva

U štípače dřeva se obejdete bez sekery, ale také bez špalku. Štípací lavice, která je součástí každého štípače slouží jako pevná opora pro dřevo, které budete chtít rozštípat. Jakmile uvedete štípač, respektive štípací klín do pohybu, klín plynule narazí na střed kulatiny, čímž ji rozštípne. Pohon hydrauliky, který uvede štípací klín do pohybu, může být elektrický, či benzínový.

Nabídka štípače dřeva

Štípače dřeva si můžete zakoupit u firmy Kobras, která navíc poskytuje kvalitní servisní zázemí. V nabídce firmy Kobras najdete štípače dřeva horizontální i vertikální. U obou typů štípače dřeva, které má k dispozici Kobras, můžete očekávat značnou tlakovou sílu, kterou štípače vyvíjí na štípací klín, jež pak Vámi vybrané dřevěné poleno jednoduše trhá.

Výběr štípače dřeva

Jak se zorientovat v nabídce firmy Kobras, budete-li si chtít pořídit štípače dřeva? Při výběru štípače dřeva se můžete držet rozhodovacích parametrů, ke kterým patří již zmíněná vyvinutá síla štípání u štípače, dále maximální délka a šířka polena, které budete chtít, aby štípač zpracoval. V neposlední řadě se pak u štípače dřeva zajímejte, jak rychle dokáže zpracovat kládu, jaký je výkon a přívodní napětí štípače dřeva.
Vertikální a horizontální štípače dřeva
Potřebujete-li naštípat nejen krátké, ale i metrové dřevo, pak můžete zvolit vertikální štípače dřeva. Potřebnou délku štípání si můžete snadno nastavit posunutím stolu. Vertikální štípače, na rozdíl od horizontálních jsou také výkonnější, díky čemuž je můžete používat na tvrdé dřevo, a k častému frekventovanému štípání. Horizontální štípače využijete, nebudete-li potřebovat mít dennodenně naštípané dříví. Horizontální štípače jsou vhodnější pro měkčí a kratší dřevo.  Hledáte-li tedy spíše štípače pro hobby využití, oceníte možnosti horizontálního štípače dřeva, který Vás potěší skladností, nižší pořizovací cenou i hmotností. Hledáte-li štípač, který zvládne velmi tvrdé dřevo s velkým průměrem, a budete chtít štípač používat často, pak určitě sáhněte po vertikálním štípači dřeva.

Štípače dřeva u firmy Kobras se mohou pochlubit, kromě jiného, robustní, pevnou konstrukcí, díky čemuž se můžete spolehnout na stálý výkon štípače, stejně tak jeho dlouhou životnost.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.