Dovolená v Egyptě s německou cestovkou

Egypt je zemí s úctyhodnou historií. Stačí jediný pohled na majestátní, záhadné a do současnosti stále ještě ne plně prozkoumané pyramidy, aby člověk pochopil sílu odkazu dávnověku, který se Egyptem vine jak zlatá nit. Fascinující svědkové dávné minulosti jsou rozeseti podél Nilu na obou jeho březích. Od pyramid v Gíze v blízkosti Středozemního moře přes Údolí králů až po moderní Asuánskou přehradu.

Během dovolené v Egyptě si ale na své přijdou i vyznavači pasivního odpočinku a ti, kteří si vleže rádi vychutnávají paprsky horkého afrického slunce. Jen si představte sami sebe na příjemně prohřáté pláži, slunce vysoko na blankytně modré obloze bez jediného mráčku a lehký vánek vanoucí od moře příjemně ochlazuje, když se vrátíte ze šnorchlování či prosté koupele v Rudém moři. A že má moře mezi Arabským poloostrovem a Afrikou co nabídnout! Všudypřítomné korálové útesy překypují životem a prakticky na každém kroku narazíte na spousty různobarevných ryb a dalších mořských živočichů.

Podmořský život při pobřeží Egypta se nachází jen pár metrů pod hladinou a tak vám na jeho poznávání, na rozdíl třeba od Chorvatska, stačí jen potápěčské brýle a šnorchl. Není nutné se potápět do hloubky přesahující 10 metrů. Ale ti, kteří jsou na takové ponory vybaveni, též nebudou zklamáni. I ve větších hloubkách je na co se dívat. Vedle nejrůznějších mořských rostlin a živočichů jsou v Egyptě velmi vyhledávané i vraky lodí. Těch je podél pobřeží vícero a nacházejí se jak jen pár metrů pod hladinou, tak i několik desítek metrů hluboko.

Plánujete-li prožít svou dovolenou v Egyptě, rozhodně neuděláte chybu. Rozmanitost země může nabídnout každému něco. Od potápění se v křišťálově čistém moři přes návštěvu pyramid a dalších starověkých památek až po výlety do pouště v terénních automobilech či motokárách.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.