Dovolená v letovisku Bodrum v Turecku

Rádi byste prožili dovolenou v Turecku, ale bojíte se přeplněných pláží a davů turistů na celém pobřeží? Pak vyrazte do letoviska Bodrum, které svým návštěvníkům nabízí klidnou atmosféru, soukromí i zajímavé památky typické pro turecké pobřeží. Dovolená v Bodrumu nabízí ideální příležitost, jak poznat kulturu a krásu tureckých přístavních měst, užít si příjemné chvíle s blízkými na širokých písečných plážích nebo se vydat na nejrůznější fakultativní výlety do okolí.

Letovisko Bodrum je jedním z nejvýznamnějších míst Turecké riviéry a díky tomu se těší přízni turecké smetánky. Dopřejte si i vy na své dovolené luxusní služby a veškerý komfort, který ke své spokojené dovolené potřebujete. Srovnávač zájezdů NewTravel.cz pro vás připravil pestrý přehled zájezdů do Bodrumu, s nimiž prožijete dovolenou plnou nevšedních zážitků, báječného odpočinku i skvělé zábavy! Rezervujte si své zájezdy do Bodrumu online a zajistěte si svou spokojenou dovolenou z rychle a snadno z pohodlí vašeho domova!

Památky letoviska Bodrum

Město Bodrum bylo dříve známo jako Hallikarnassos a pyšnilo se jedním ze sedmi divů světa- mauzoleem, z nějž se do současnosti bohužel nedochovaly ani ruiny. Přesto však můžete v Bodrumu stále najít četné zajímavosti, jako je například Pirátská pevnost nebo hrad sv. Petra, který sloužil jako obranná tvrz na pobřeží Bodrumu. Tato pevnost byla vybudována na místě, kde kdysi stávalo proslulé mauzoleum, a byla vybudována ze sopečných kamenů. V současnosti zde naleznete muzeum mořské archeologie, které je veřejně přístupné po celou letní sezónu.

Rozhodnete- li se vydat do širšího okolí, pak byste si rozhodně neměli nechat ujít návštěvu Apollónova chrámu, který sloužil nejen jako náboženská stavba, ale také jako věštírna. Pro tento chrám je typické zejména velké množství Ionských sloupů a také fakt, že jeho stavba nebyla nikdy kompletně dokončena.

Bodrum- bílé město

Jak jsme se již zmínili, Bodrum je jedním z nejvýznamnějších měst Turecké riviéry a těší se také zájmu turistů z celého světa, avšak stále si zachovává své příjemné kouzlo malého přímořského městečka. Bodrum je ideálním místem pro všechny, kdo touží po klidném odpočinku ve stínu slunečníku na pláži, romantických procházkách mezi bílými domy lemujícími pobřeží nebo kulinářských specialitách připravovaných místními kuchaři. Toužíte- li nevšední dovolené v Turecku, Bodrum je pro vás výbornou volbou!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.