Itálie a Chorvatsko – ideální volba pro letní dovolenou

Letní dovolená je ideální čas, jak si na chvíli odpočinout od pracovního shonu, načerpat nové síly a užít si nerušenou zábavu. Ideálně někde v teple na pláži. Mezi nejoblíbenější destinace pro letní dovolenou patří mezi Čechy Itálie a Chorvatsko. Obě země mají letoviska, která jsou poměrně dobře dostupná vlastním vozem, širokou nabídku turistických letovisek, hezké pláže a nabízejí příjemné teploty vzduchu i moře po celou letní sezónu.

Obě také nabízejí řadu zajímavých kulturních památek a malebnou krajinu, která přímo láká k výletům. Známější památky naleznete i v Itálii – můžete zde navštívit například malebné Benátky, Řím, Florencii, Neapol a mnohá další města, která se pyšní nepřeberným množstvím historických památek. Chorvatsko se pyšní také celou řadou krásných měst a také nádhernými národními parky, jako jsou například Plitvická jezera nebo souostroví Kornati.

Léto v Chorvatsku

Chorvatské pobřeží lze rozdělit do tří částí – Severní, Střední a Jižní Dalmácie. Každá z těchto oblastí skýtá celou řadu turistických letovisek, ať se tedy rozhodnete pro dovolenou v kterékoliv části chorvatského pobřeží, máte k dispozici pestrou nabídku lokalit. Aktuální přehled zájezdů do Chorvatska naleznete například na webových stránkách www.newtravel.cz, kde můžete srovnat zájezdy jednotlivých CK přehledně na jednom místě! Ušetřete si čas při plánování své dovolené a srovnejte jednoduše nabídky jednotlivých CK!

Léto v Itálii

Itálie je ideálním místem pro letní dovolenou. Skýtá krásná přímořská letoviska, jako je Caorle či Bibione, jezera, například Lago di Garda i krásné ostrovy – Sardinii a Sicílii. Každá z těchto lokalit má své osobité kouzlo a záleží jen na vás, jaká dovolená vás láká. Zda dáváte přednost spíše menším a klidným střediskům, jako je Caorle, nebo se naopak chcete bavit při nočním životě Bibione. V Itálii máte k dispozici odpočinek, zábavu, sport i kulturu!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.