Ostrov Mauritius

Přímořské městečko Flic en Flac se nachází v západní části ostrova Mauritius, v okrese Rivière Noire, a nabízí několik nejluxusnějších hotelů.

Bývalá rybářská vesnice jižně od města Port Louis je jednou z turisticky rozvinutých ostrovních oblastí, která dosud neztratila své kouzlo. Její 8 km dlouhá veřejná pláž s bílým pískem je jednou z nejdelších a nejhezčích na celém ostrově a je přímo ideální pro šnorchlování a potápění v mělkých pobřežních vodách ostrova.

Laguna je chráněná okolními korálovými útesy, pláž nabízí úžasný výhled na Indický oceán a poloostrov Le Morne Brabant v jihozápadní části ostrova Mauritius. Další pláž Tamarin Beach se nachází jen pár kilometrů daleko.

Místní obyvatelé často, a to zejména o víkendech a během školních prázdnin, vyhledávají místní pláž a pořádají pikniky ve stínu stromů. Často tady vzniká doslova malé stanové městečko, kde tráví své víkendy celé rodiny. Někteří tak pobývají na pláži i několik dní…

Další informace a zajímavosti nejen o letovisku Flic en Flac, ale o celém ostrově Mauritius najdete na stránkách mauritius-web.cz, na kterých se vše točí okolo tohoto ráje uprostřed Indického oceánu.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.