Perla Karibiku

Hledáte destinaci, která je v poslední době čím dál tím více vyhledávaným prázdninovým cílem turistů? Pak se vypravte do tropického ráje v Karibiku.

Celé dny budete moci odpočívat a relaxovat na sluncem zalitých plážích s čistým průzračným mořem a akčnější jedinci se mohou vypravit za nejrůznějšími dobrodružstvími, nádhernou přírodou, historickými památkami a architekturou. Tato destinace vám vyloudí na tváři spokojené úsměvy. A že pořád netušíte o jaké destinaci je řeč? Toto všechno a ještě mnohem více si můžete užívat v Dominikánské republice.

Ne nadarmo se jí přezdívá „perla v Karibiku“. Nikdy nezůstane jen u jedné návštěvy a pokud budete mít možnost, rádi se sem určitě budete vracet. První návštěva vám nenechá zapomenout na krásné romantické pláže, na kterých jste strávili příjemnou dovolenou.

Druhý největší ostrov v Karibském moři objevil již v roce 1492 Kryštof Kolumbus. Jeho hlavní město Santo Domingo se pyšní starým koloniálním jádrem, botanickou zahradou a jinými historickými památkami, které můžete při své návštěvě poznávat.

Nejlepší lokality pro strávení perfektní dovolené jsou Punta Cana, která se rozkládá na východním pobřeží Dominikánské republiky. Právě zde naleznete světově známou pláž Bávaro s palmovými alejemi. Další oblíbenou lokalitou je Boca Chica. Výhodou tohoto místa je, že se nalézá jen kousek od hlavního města Santo Domingo.

Na jihovýchodě ostrova pak můžete zavítat na Bayahibe, místa určeného turistům, kteří vyhledávají klidnou dovolenou plnou odpočinku. A 50 km východně od Santo Dominga leží Juan Dolio, lokalita určena těm, kteří chtějí navštívit přírodní rezervaci Haistises a užívat si během své dovolené potápění.

Na dovolenou ve všech těchto lokalitách ale budete muset chvilku šetřit, za každý ráj si musíte totiž trochu připlatit. Velkou část můžete ale ušetřit, pokud si zájezd do Dominikánské republiky pořídíte přes některou z německých cestovních kanceláří, s kterou můžete ušetřit až 40% ceny.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.