Za poznáním do Francie

Mezi nejpopulárnější zájezdy za poznáním v České republice patří poznávací zájezdy do Francie. Mezi eurovíkendy jednoznačně dominuje Paříž, trasa vícedenních zájezdů pak vede většinou z Paříže k pohádkovým zámkům na řece Loiře.

Z České republiky se vyjíždí brzy nad ránem tak, aby bylo možné noc strávit v blízkosti Paříže a následující ráno mohl začít připravený program zájezdu. Celý první den probíhá v Paříži a v itineráři zájezdu najdete taková místa ve městě nad Seinou, jakými je například katedrála Notre – Dame. Dále se pokračuje přes Justiční palác a Svatou kapli (Saint Chapelle) k radnici a kontroverznímu Foru Les Halles. Dále bývá na programu Královský palác, nechybí Louvre a samozřejmě návštěva dominanty Paříže Eiffelovy věže. Večer se pak přejíždí do oblasti Loiry.

Následující den začíná v městečku Blois, kde se nachází královský zámek a cesta pokračuje na největší ze zámků na Loiře Chambord. V poledních hodinách je na programu návštěva zámku v Amboise a dům Leonarda da Vinciho Chateau du Clos Lucé. Odpoledne pak následuje prohlídka údajně nejkrásnějšího zámku na Loiře Chenonceau.

Další den dopoledne je na programu návštěva kláštera na ostrově Mont Saint Michel, pravděpodobně nejnavštěvovanější památky v Normandii. Odpoledne pak vede cesta do přístavu Saint Malo, kde rozdíl mezi hladinou při přílivu a odlivu může činit až těžko uvěřitelných 15 metrů. Večer následuje pozorování západu slunce na mysu Cap Fréhel.

Dopoledne poslední den poznávacího zájezdu po Francii začíná návštěvou katedrály Notre – Dame v Chartres a před polednem se zájezd vrací opět do Paříže. Tento den bývá obvykle volný a je věnován nejčastěji na nákupy. Ve večerních hodinách následuje odjezd zpět do ČR.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.