Bankovní účet zdarma nebo bez poplatků

Napadlo vás někdy, kolik vás vlastně stojí účet u banky? Kolik si každý rok od vás banka strne na různých poplatcích? Možná vás překvapí, že za jeden rok zaplatí většina z nás na bankovních poplatcích minimálně 3000 Kč (v tom jsou zahrnuty jak poplatky za vedení účtu, tak i poplatky za výběr z bankomatu a různé další bankovní poplatky. Jak se tomu vyhnout? Řešením je bankovní účet bez poplatků.

Už dávno neplatí, že za bankovní účet musíte platit bance nějaký pravidelný poplatek. I když i dnes většina bankovních ústavů vyžaduje nějaký pravidelný poplatek za zřízení a vedení osobního účtu, nabídek na účet bez poplatků je v dnešní době už několik.

Jednou z nejlepších bank, které nabízí bankovní účet zdarma je v současnosti FIO Banka. U té můžete mít osobní bankovní účet zdarma. Neplatíte žádné poplatky za vedení tohoto účtu ani za jeho zřízení. Zdarma navíc získáváte jednu platební kartu a možnost využívat elektronické bankovnictví. Navíc máte k dispozici zdarma i výběry z vlastních bankomatů. Za velmi malý poplatek (6 Kč) můžete používat výběry z bankomatů ČSOB, za výběry z cizích bankomatů už ale platíte 30 Kč. Velkou výhodou je i to že neplatíte za příkazy k úhradě nebo za trvalé příkazy či inkaso zadané přes elektronické bankovnictví.

O něco méně výhodná nabídka na bankovní účet je mKonto od mBanky. I zde neplatíte žádný pravidelný měsíční poplatek. Zdarma dostanete i platební kartu. Přes elektronické bankovnictví můžete zadarmo zadat v jednom měsíci jen prvních 10 příkazů, za další již platíte. I výběru z bankomatů jsou v součtu o něco méně výhodné (záleží ale na vašem konkrétním chování, jak často a kde vybíráte peníze z bankomatu).

Poměrně nová je pak nabídka ZUNO banky, AIR banky nebo EQUA banky. Tyto banky začali v ČR působit v minulém roce (2011) a v jejich nabídce je také bankovní účet zdarma (resp. bez pravidelného poplatku za vedení).

Z ostatních bank, které v ČR nabízí osobní účet bez pravidelného poplatku, stojí za zmínku už jen Poštovní spořitelna (resp. ERA osobní účet), Česká spořitelna nebo Raiffeisen banka. U nich je ale neplacení poplatků podmíněno minimálním zůstatkem nebo minimálním obratem na účtu.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.