Diamanty jako přírodní investice

Diamanty jsou kromě použití ve špercích vhodné i pro investice. Obdobně jako investice např. do zlata se diamanty (tzv. investiční diamanty) dají koupit a po několika letech s velmi dobrým ziskem prodat. V České republice s diamanty investuje např. společnost Diamond Trade Center a.s.

Unikátní diamanty se chovají vždy jako indikace stavu ekonomiky. Vzhledem ke globální ekonomické a finanční krizi však investice do diamantů rostou. Jde totiž o trvalou hodnotu, která na rozdíl od peněz nepodléhá inflaci. Cena diamantů nesouvisí příliš s dalšími tradičními investičními aktivy jako akcie a dluhopisy.

Kvůli nedostatku diamantů a vhodnosti investice je diamantů na trhu stále nedostatek. Analytici očekávají, že v budoucnu bude růst cen pokračovat. I naši analytici neustále sledují vývoj na trzích tak, abychom mohli našim klientům co nejlépe poradit při koupi i případném prodeji. Investiční diamanty mají vysokou likviditu, je možné je kdykoliv prodat se ziskem.

Z našich zkušeností jako odborníků na prodej diamantů garantujeme, že v současné hospodářské situaci nemůže být lepší investicí než investice v podobě pestrých barevných diamantů. Diamanty totiž mají stále větší peněžní hodnotu. A nyní, více než kdy jindy, pociťujeme rostoucí poptávku po většinu exkluzivních diamantů! Nejoblíbenějšími diamanty pro investice jsou modrá, zelená, růžová a červená barva.

Růžové a červené diamanty jsou především známé z dolu Argyle v Austrálii. Diamantový důl Argyle se nachází v regionu Kimberly v západní Austrálii. Je to jediný známý významný zdroj na růžové diamanty, který produkuje 90 až 95% světové dodávky. Více informací o naší společnosti naleznete na stránkách.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.