Akumulační kamna s ověřenými řemeslníky z Kamnářství Český Těšín

Akumulační kamna nabízí rychlé vytápění

Každou českotěšínskou domácnost či jiné místnosti je třeba v zimním nebo chladném období vytápět a nejeden z nás přemýšlí o levné, rychlé, kvalitní a jednoduché možnosti. Složitější to je, když není možnost zavedení plynu, není k dispozici komín a nemožnost připojení na dálkové vytápění. Co v takovém případě? Dnes se dá i tohle řešit pomocí akumulačních kamen. Akumulační kamna vás mile překvapí svým výkonem, tvarovou a velikostní proporcí a užitnými vlastnostmi.
Zájemci o akumulační kamna z Českého Těšína se mohou obrátit na zkušené kamnáře ze severomoravské firmy Kamnářství Český Těšín, kteří odborně poradí s výběrem správného druhu kamen do vašeho objektu.

Co nabízí akumulační kamna

Akumulační kamna jsou vhodná nejen pro celkové vytápění, ale i pro temperování českotěšínských rodinných domů, škol, rekreačních zařízení, chalup, restaurací a podobně. Tyto kamna fungují na noční proud (elektřina, která má menší sazební tarif), díky němuž se nahřívají topné tyče. Získané teplo kamna shromažďují (akumulují) ve speciální obezdívce, která nepropouští teplo ven po celou dobu nahřívání. Až se tento proces ukončí, tak poté během dne uvolňuje nashromážděné teplo do objektu a vyhřívá ho dle zvolené teploty na termostatu. Zkušení severomoravští kamnáři vám pomohou s výběrem kamen, jelikož správná funkce je ovlivněná tepelnou ztrátou objektu.

Kamnáři doporučují akumulační kamna

Na českotěšínském trhu naleznete tři základní druhy akumulačních kamen, které jsou oblíbené i pro své nenáročné umístění, žádné stavební úpravy, není třeba sanace komínů a ani obtížná pokládka potrubí k šíření tepla. Akumulační kamna mohou kamnáři umístit jak na stěnu tak na podlahu. Tato kamna se dělí na:

 • statické akumulační kamna
 • dynamická akumulační kamna
 • plochá dynamická akumulační kamna
 • Statické akumulační kamna

  Statické akumulační kamna jsou vhodná všude tam, kde není kladený důraz na celodenní vytápění. Nevýhodou těchto kamen je neregulovatelná teplota a asi půldenní provoz, proto se hodí tam, kde je dopolední provoz jako například českotěšínské školy, školky, kanceláře.

  Dynamické akumulační kamna

  Dynamické akumulační kamna obsahují přimotopovou vložku, která zaručuje, že si kamna můžete zapnout v kteroukoli dobu, nejen závislou na nočním proudu, v kterémkoli ročním období. Tato kamna dokáží vyhřívat českotěšínskou místnost celý den, díky pozvolna uvolňujícímu teplu. Termostat umístěný na stěně ovlivňuje ohřívání místnosti – vždy když klesne teplota na něm zvolená, dá pokyn kamnům a ty začnou opět vyhřívat místnost. Ve vnitřku kamen je ventilátor, který prožene studený vzduch systémem a ohřátý ho vypustí do místnosti.

  Plochá dynamická akumulační kamna

  Plochá dynamická akumulační kamna se od obyčejných dynamických kamen liší jen velikosti a proto se dobře hodí všude tam, kde je malý prostor.

  Vlastnosti akumulačních kamen

  Akumulační kamna nabízí mnoho pro a proti, proč zvolit zrovna je. V českotěšínském kamnářství se zkušenými kamnáři z Českého Těšína vám jistě dobře poradí, co je pro vaše potřeby nejvhodnější. Akumulační kamna jsou skvělou variantou všude tam, kde nepřichází v úvahu žádný jiný způsob vytápění. Tato kamna nabízí spoustu kladných i záporných vlastností, které je třeba znát.

  Mezi ty kladné patří:

 • rychlá návratnost počáteční investice
 • levný provoz
 • jednoduchá instalace
 • provoz těchto kamen je nenáročný, bezúdržbový, nehlučný a čistý
 • Nevýhody:

 • pořizovací cena je vyšší, díky tomu že se musí dát do každé místnosti
 • nabíjení předem
 • vyšší náročnost na příkon
 •  

  Severomoravské Kamnářství Český Těšín

  Kamnáři této českotěšínské firmy vám nabízí služby v podobě kamnářství. Jsou specializováni jak na návrh projektu, tak i samotnou realizaci. Kamnářství Český Těšín své kamnáře pravidelně vzdělává a tím zaručuje potencionálním zájemcům z Českého Těšína, že jejich kamna budou kvalitní. Kamna jakéhokoli druhu jsou komplikovaná na výstavbu projektu a proto si vždy pozvěte českotěšínské odborníky s letitými zkušenostmi, kteří vám pomohou splnit sen. Zájemci o kamna ze severní Moravy, zde najdou veškerý servis a služby spojené s kamny. Za přijatelné ceny zde najdete vše z kamnářství a už nebude chtít jít někam jinam.

  Leave a Reply

  You must be logged in to post a comment.